Tipy a triky27. 6. 2023

Desatero cold callingu: 2. Nachystejte si seznam

Studené kontaktování se neobejde bez dobré přípravy. Předchozí doporučení se týkalo toho, jak si „připravit hlavu“. Tentokrát se zaměříme na přípravu praktickou.

 

Na úvod znovu krátká definice: Při cold callingu obchodník oslovuje potenciální zákazníky, kteří s tím dopředu nepočítají. Jeho cílem je navázat kontakt, představit nějaké řešení a většinou také domluvit další schůzku.

Je to disciplína, která vyžaduje nejen pevné nervy, ale také speciální sadu schopností a dovedností. Proto jsme pro vás připravili „coldcallingové desatero“, ve kterém se věnujeme konkrétně B2B segmentu. Hezky pohromadě ho najdete na našem blogu.

A teď už slíbený tip. Druhá zásada úspěšného cold calling zní:

Nachystejte si seznam potenciálních zákazníků

Na jeho přípravu si vyhraďte dostatek času. (I když jste možná v pokušení co nejdřív popadnout telefon a začít prodávat.)

 • Určete si, pro jaký typ firmy (obor, obrat, počet zaměstnanců, působiště apod.) může být vaše řešení zajímavé.
 • Vyberte konkrétní firmy, které tomuto zadání odpovídají.
 • Promyslete si, koho z firmy kontaktovat (tj. kdo je kompetentní osobou s rozhodovací pravomocí).

 Jednotlivé kontakty si zároveň můžete rozdělit do jednotlivých segmentů. To je praktické zvlášť v případě, že pro každý segment chystáte individualizovanou nabídku.

Chcete si to ulehčit?

V Intedatu vám s výběrem potenciálních zákazníků rádi pomůžeme. Připravíme vám na míru ušitou databázi firem, které odpovídají profilu vašeho ideálního klienta.

U každé firmy navíc budete mít k dispozici kontakty na kompetentní manažery. Budete tak mít jistotu, že oslovujete ty správné lidi ve správných firmách.

Kontaktujte nás a domluvte si bezplatnou konzultaci.

 

Jaký potenciál má naše spolupráce?

Přemýšlíte, jestli by se vám vyplatilo Intedat využít?
Věnujte nám tři minuty, a budete mít jasno.

 • Zjistíme počet vašich potenciálních klientů či dodavatelů
 • Doporučíme vám vhodnou licenci
 • Vše je zdarma a bez závazků
Chci mít jasno 3 min

Proč expandovat s námi?

 • 10 let zkušeností
 • 900+ zákazníků
 • 195 zemí
 • Úspora času a peněz
 • Prověřené postupy
 • V souladu s GDPR

Co o nás říkají naši klienti?

„Zabýváme se vývojem a výrobou obalů do všech odvětví průmyslu. Pomocí Intedatu jsme oslovili potenciální zákazníky v ČR a s průběhem kampaně jsme velmi spokojeni. Z oslovených segmentů dochází poptávky a dotazy na možnosti dodávek.“

Michal Turoň

Michal Turoň
obchodní ředitel

„Specializujeme se na výrobu obráběných dílů včetně povrchových úprav. Intedat nabídl naši kapacitu strojírenským firmám v Německu a Švýcarsku. Výsledkem jsou nové zakázky přesahující 1 mil. CZK. S dalšími zákazníky jednáme.“

Lukáš Jírový

Lukáš Jírový
jednatel

„Výsledkem spolupráce s Intedatem jsem mile překvapen. Jejich přístup je profesionální. Aplikace je velmi dobrá. Usnadňuje práci s leady a má analytiku. Máme přehled, kolik firem bylo osloveno a kolik projevilo zájem o naše produkty.“

Antonín Vlček

Antonín Vlček
obchodní ředitel

Buďte první, kdo se dozví
o novinkách v Intedatu

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů