Naši klienti11. 5. 2024

Noví klienti pro vaši exportní firmu? Intedat to zařídí

Česká průmyslová výroba a stavebnictví znovu procházejí náročnějším obdobím. Zakázek ze zahraničí přitom meziročně přibylo. Je právě export zásadní příležitostí pro české firmy? A jak na zahraničních trzích oslovit ty správné zákazníky?

„Buďte tak dobří, že vás nepřehlédnou.“ To je hlavní poselství bestselleru amerického akademika a spisovatele Cala Newporta.

Zároveň je to stav, do kterého by se asi chtěla dostat každá firma – nabízet tak kvalitní produkty nebo služby a mít takové renomé, aby zákazníci, ať už z tuzemska, nebo ze zahraničí, přicházeli sami.

S minimálními náklady na marketing, s minimálními náklady na sales.

Aktuální realita je ale často jiná, a to dokonce i u firem, které řadu let neměly s odbytem svých výrobků sebemenší problém. I ty teď musí hledat nové trhy a celkově přistupovat k business developmentu výrazně aktivněji než dřív.

Expanze do zahraničí může být řešením

V článku Po krátkém růstu jsou průmysl i stavebnictví opět v minusu (web ČT24) byla uvedena zajímavá statistika:

„Hodnota nových zakázek letos v březnu meziročně vzrostla o 5,1 procenta. Nové zakázky ze zahraničí se oproti loňskému březnu zvýšily o 8,6 procenta, zatímco nové tuzemské zakázky klesly o 1,1 procenta. Meziměsíčně byla podle statistiků hodnota nových zakázek nižší o 1,5 procenta.“

Vyšší poptávka ze zahraničí dokládá známý fakt: V mnoha odvětvích mají české firmy nejen v Evropě, ale i ve světě velmi dobrý zvuk. To je také důvod, proč se řada tuzemských firem na vývoz zboží do EU i do třetích zemí soustředí nebo o zahraniční expanzi minimálně uvažuje.

Dává to smysl. Jak uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR, v roce 2023 přesáhl objem zahraničního obchodu se zbožím hranici 4,43 bilionů korun. Klíčovým partnerem zůstává Německo (cca 1/3 českého exportu) a celkově členské státy EU, výrazně rostl export například na Ukrajinu a do Turecka.

S Intedatem je expanze jednodušší a levnější

Vstup na zahraniční trhy samozřejmě není jen tak. Firmy někdy bojují se složitou legislativou, odlišnými technickými požadavky a bezpečnostními standardy nebo se specifickým tržním prostředím.

Občas ale řeší ještě jiné otázky:

 • Jak zahraniční trh zmapovat?
 • Jak vytipovat potenciální zákazníky?
 • Jak potenciální zákazníky efektivně oslovit?

Intedat na tyto otázky nabízí odpověď. Českým exportním firmám (a nejen jim) pomáhá efektivně nacházet nové zákazníky, úspěšně expandovat na atraktivní trhy a ušetřit přitom i víc než 60 % nákladů na obchod.

Naši klienti s námi nejčastěji expandují do těchto zemí:

 • Německo a celkově země DACH (tj. včetně Rakouska a Švýcarska)
 • střední a východní Evropa (Pobaltí, Polsko, Slovensko, Maďarsko, balkánské země)
 • Benelux (Belgie, Nizozemsko, Lucembursko)
 • Skandinávie (Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko)

Co získáte, když se rozhodnete expandovat s Intedatem?

 • špičkovou, průběžně aktualizovanou databázi firem (až 100 milionů firem ve světě a 1,5 milionu firem v ČR)
 • informace o manažerech s rozhodovací pravomocí, často včetně přímých kontaktů
 • intuitivní aplikaci s pokročilými možnostmi filtrování
 • možnost propojit data z Intedatu s vaším CRM systémem

A pokud sami nemáte pro oslovení vytipovaných firem kapacity, můžete sáhnout po řešení Intedat Business a nechat to kompletně na nás.

Komu jsme už s expanzí do zahraničí pomohli?

Zajímá vás, které exportní firmy už naše řešení Intedat Business využily? Nabízíme vám přehled alespoň několika z nich:

Wolf Česká republika

Brněnská společnost Wolf Česká republika s.r.o., konkrétně divize KKH engineering, se specializuje na výrobu odlitků, dřevěných, kovových, plastových i polystyrenových slévárenských modelů a kovových i plastových strojních dílů. Věnuje se také digitalizaci výkresů, výrobě prototypů a návrhu a výrobě forem pro vstřikování plastů.

Engel CZ

Společnost ENGEL CZ, s.r.o. je českým zastoupením rakouské společnosti ENGEL, která vyvíjí a vyrábí řešení pro vstřikování plastů pro automobilový a obalový průmysl i další odvětví. Vznikla v roce 1945 a v současné době má přes 7 000 zaměstnanců a zastoupení ve víc než 85 zemích světa.

Raja-Moravia

Společnost Raja-Moravia spol. s r.o. vznikla v roce 1997 a věnuje se výrobě svařovaných konstrukcí – speciálně nádrží a rámů pro hydraulické systémy. Má přes 50 kmenových zaměstnanců. Většina produkce společnosti směřuje na export do zemí EU.

STEELKOV

STEELKOV s.r.o. je slovenská společnost se sídlem v Košicích, která se zaměřuje na strojírenskou a zámečnickou výrobu. Specializuje se na produkci ocelových konstrukcí a ocelových palet a na zámečnické a kovoobráběcí práce na zakázku.

MAFRA

Tiskárny MAFRAPRINT tvoří součást mediální skupiny MAFRA, a.s., která mimo jiné vydává deníky MF DNES, LIDOVÉ NOVINY a METRO. Dva tiskárenské provozy (v Praze a Olomouci) se specializují na coldsetový ofsetový tisk a nabízejí kapacitu až sedmi výrobních linek.

TEROM

Rodinná firma TEROM s.r.o. se sídlem v Chlumci nad Cidlinou vyrábí především ocelové díly, kovové svařence a montované celky. Kromě vlastních výrobků nabízí také subdodávky ocelových konstrukcí například pro zemědělské stroje a zařízení a pro manipulační techniku.

ARDON SAFETY

Společnost ARDON SAFETY s.r.o. je ve střední Evropě jedním z lídrů na trhu pracovních oděvů, ochranné a pracovní obuvi a prostředků osobní ochrany. Kromě vlastních výrobků nabízí také sortiment jiných výrobců. Intenzivně se zabývá analýzou rizik na pracovišti a u svých produktů klade důraz na kvalitu a pohodlí.

SBB TECH

Korejská společnost SBB TECH se od svého založení v roce 1993 věnuje výrobě kuliček pro kuličková pera, jemné keramiky, ultratenkých ložisek a přesných reduktorů. Jejím cílem je stát se jednou ze tří největších společností, které se specializují na ultrapřesné výrobky pro přenos energie.

Získejte zajímavé zahraniční poptávky i vy

Uvažujete o zahraniční expanzi a chcete a ušetřit čas, nervy a až 60 % nákladů na obchod?

Kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma.

Jaký potenciál má naše spolupráce?

Přemýšlíte, jestli by se vám vyplatilo Intedat využít?
Věnujte nám tři minuty, a budete mít jasno.

 • Zjistíme počet vašich potenciálních klientů či dodavatelů
 • Doporučíme vám vhodnou licenci
 • Vše je zdarma a bez závazků
Chci mít jasno 3 min

Proč expandovat s námi?

 • 10 let zkušeností
 • 900+ zákazníků
 • 40+ zemí
 • Úspora času a peněz
 • Prověřené postupy
 • V souladu s GDPR

Co o nás říkají naši klienti?

„Zabýváme se vývojem a výrobou obalů do všech odvětví průmyslu. Pomocí Intedatu jsme oslovili potenciální zákazníky v ČR a s průběhem kampaně jsme velmi spokojeni. Z oslovených segmentů dochází poptávky a dotazy na možnosti dodávek.“

Michal Turoň

Michal Turoň
obchodní ředitel

„Specializujeme se na výrobu obráběných dílů včetně povrchových úprav. Intedat nabídl naši kapacitu strojírenským firmám v Německu a Švýcarsku. Výsledkem jsou nové zakázky přesahující 1 mil. CZK. S dalšími zákazníky jednáme.“

Lukáš Jírový

Lukáš Jírový
jednatel

„Výsledkem spolupráce s Intedatem jsem mile překvapen. Jejich přístup je profesionální. Aplikace je velmi dobrá. Usnadňuje práci s leady a má analytiku. Máme přehled, kolik firem bylo osloveno a kolik projevilo zájem o naše produkty.“

Antonín Vlček

Antonín Vlček
obchodní ředitel

Buďte první, kdo se dozví
o novinkách v Intedatu

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů