O Intedatu24. 1. 2023

Chcete si rozšířit portfolio odběratelů v rámci Evropy?

Intedat vám pomůže získat zákazníky, a současně uspořit čas i peníze.

Pandemie, válečné konflikty a další důvody prohloubily nejen napětí mezi „Západem“ a Rusko-čínskou oblastí, ale také ekonomické vazby mezi USA a Evropou. Díky tomu se násobí dodávky zboží ze západní Evropy do zámoří, stejně jako obchodování mezi evropskými zeměmi.
Nezní to pro vás a vaši firmu jako lákavá pozvánka?

Co k této situaci vedlo?

USA se už delší dobu potýkají s prodlevami v dovozu objednaného zboží z Číny kvůli zrušeným linkám zaoceánských transportérů. Čína se totiž dostala do začarovaného kruhu, kdy jak zvýšení případů COVID-19, tak i pokles poptávky po zboží vede k nižší produkci a k zavírání mnoha továren.

„Výrazný růst [obchodu mezi USA a Evropou] ale nelze připsat pouze pandemii. Důvodem je také strategický posun od přílišné ekonomické závislosti Států na Číně a geopolitické napětí na území Ruska,“ dočtete se v odborném článku serveru CNBC.

Abychom uvedli konkrétní příklad, tak posledních dvou letech se exporty jenom z Německa do USA postupně zvýšily o téměř 50 %. Například v oblasti strojírenství se za prvních 9 měsíců roku 2022 vyvezlo o 20 % více produktů oproti témuž období v roce 2021.

Aby ale např. takové Německo zvládalo nápor tolika poptávek, musí samo zvyšovat jak produkci, tak i portfolio subdodavatelů.

Důsledky a možnosti

Jak Německo, tak i další země, které nyní více obchodují se Státy, budou tedy hojně nabírat nové dodavatele, což výrazně rozhýbe mezistátní obchod v rámci Evropy. Pokud na tuto vlnu naskočíte včas, otevírá se vám možnost najít si nové zákazníky v různých západoevropských zemích.

Velkou výhodu budou mít ty firmy, které se ke své nové cílové skupině dostanou dříve než konkurence a budou mít po ruce tým profesionálních obchodníků, kteří se oslovení nové cílové skupiny budou moci věnovat prioritně.

Nové zákazníky vám najdeme i v zahraničí

Dovolte vaší firmě vyrůst a využijte obchodních možností, které vám aktuální situace nabízí. Pomůžeme vám při hledání nových zákazníků. Stačí, když nám dodáte pár údajů, a o zbytek se už postaráme za vás. K ruce dostanete seznam evropských firem, které projevily zájem o vaše produkty. Do jakých evropských zemí byste měli zájem dodávat, to už nám sdělíte vy sami. Anebo si nad to můžeme sednout společně a vše probrat.

Každý rok pomáháme stovkám českých firem rozšířit portfolio odběratelů jejich produktů. Nepokrýváme pouze český trh. Pomůžeme vám také v zahraničí. Třeba právě v Německu, Francii nebo ve Skandinávii…

Jaký potenciál má naše spolupráce?

Přemýšlíte, jestli by se vám vyplatilo Intedat využít?
Věnujte nám tři minuty, a budete mít jasno.

  • Zjistíme počet vašich potenciálních klientů či dodavatelů
  • Doporučíme vám vhodnou licenci
  • Vše je zdarma a bez závazků
Chci mít jasno 3 min

Proč expandovat s námi?

  • 10 let zkušeností
  • 900+ zákazníků
  • 195 zemí
  • Úspora času a peněz
  • Prověřené postupy
  • V souladu s GDPR

Co o nás říkají naši klienti?

„Zabýváme se vývojem a výrobou obalů do všech odvětví průmyslu. Pomocí Intedatu jsme oslovili potenciální zákazníky v ČR a s průběhem kampaně jsme velmi spokojeni. Z oslovených segmentů dochází poptávky a dotazy na možnosti dodávek.“

Michal Turoň

Michal Turoň
obchodní ředitel

„Specializujeme se na výrobu obráběných dílů včetně povrchových úprav. Intedat nabídl naši kapacitu strojírenským firmám v Německu a Švýcarsku. Výsledkem jsou nové zakázky přesahující 1 mil. CZK. S dalšími zákazníky jednáme.“

Lukáš Jírový

Lukáš Jírový
jednatel

„Výsledkem spolupráce s Intedatem jsem mile překvapen. Jejich přístup je profesionální. Aplikace je velmi dobrá. Usnadňuje práci s leady a má analytiku. Máme přehled, kolik firem bylo osloveno a kolik projevilo zájem o naše produkty.“

Antonín Vlček

Antonín Vlček
obchodní ředitel

Buďte první, kdo se dozví
o novinkách v Intedatu

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů